fbpx

Samir története

A kis Samir zokogásban tör ki: „Nem akarok olyan lenni, mint a nagybátyám!”
De miért nem akar ez a kisfiú a nagybátyjához hasonlítani?

Kis szíve csupa félelem és rettegés. Samir szüleivel és nagybátyjával együtt egy kis leprafaluban él. Az édesapa és nagybácsi voltak korábban leprabetegek. Már meggyógyultak, azonban a nagybácsi kezén maradandó nyomokat hagyott a betegség. A kis család Samir édesapjának szerény keresetéből él.
Az elmúlt négy hónapban a kisfiú ijesztő jeleket érzett: mintha ujjai végével nem érezne fájdalmat… A nagybácsi volt az, aki felismerte: ezek a leprabetegség jelei!
„Nem akarok olyan lenni, mint a nagybátyám!” – sírja Samir, és félelme ellenére ez nagyon jó jel mégis. Mert út ahhoz, hogy meggyógyuljon!
Szülei, nagybátyja már tudják: nem a betegség felfedésétől kell félni, hanem a maradandó károsodásoktól! Ezért mihamarabb orvoshoz vitték Samirt, aki azonnal megkapta a szükséges gyógyszereket. Néhány hónap múltán szervezetéből kitisztul minden fertőzés, és soha senki nem fogja megtudni: Samirt valaha megfertőzte a leprabetegség kórokozója!

A Lepramisszió minden lehetséges módon segít a betegeknek: gyógyítással, felvilágosítással, bátorítással, egészségneveléssel. Azt szeretnénk, ha minél több kisgyermek és felnőtt az első jelek észrevételekor bátran fordulna orvoshoz!

Legyen segítségünkre ebben! Minden adomány segít, és azt hálásan fogadjuk!

Samir sírása így fordította jóra egész további életét!

Ez is érdekelheti

Kamal Uddin

Kamal Uddin, az egyik idei Wellesley Bailey-díjasunk, aki a leprabetegséggel való találkozását a változás erőjévé változtatta.

»

Irene története

Irene vallomása emlékeztet bennünket arra, hogy az oktatás és az együttérzés iránti elkötelezettség minden akadályt legyőzhet, és mélyen befolyásolhatja az életet.

»

Hussaini története

Betegből gyógyító. Hussaini története a rugalmasságról és a reményről szól. Hussaini életútja bizonyítja munkánk életeket megváltoztató hatását.

»

Dr. Fam története

Dr. Fam 23 éve járja a Lepramisszió – India kórházainak folyosóit, nemcsak orvosként, hanem a remény és a tisztelet fényeként is.

»